Patch - Yama

Toplam 689 üründen 1-20 arası gösteriliyor

Patch, genelde nakış ile yada baskı ile hazırlanan ufak parçalara verilen addır. Türkçe anlamı yama olarak geçmektedir. Nadir olsa da kumaş rozeti diye geçmektedir. 1900'lü yılların başında hasarlanan, yırtılan kıyafetleri atmak bugünkü gibi kolay değildi, seçenekler azdı ve fabrikasyon tekstil üretimi neredeyse yoktu. Durum böyle olunca da oluşan yırtık ve hasarlar için yama yapmak gerekirdi. İşte bu yama ismi bu zamanlardan gelmektedir. Şu anki patch kullanımı o zamanlardan daha farklı olarak dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Patchler genel olarak nakışlı olarak üretilmektedir. Nakışlı olan modeller üretilirken alt tarafa tela gibi bir destek malzemesi kullanılır. Baskıya göre daha dayanıklı olan nakışın maliyeti baskıya göre daha yüksektir. Patch modellerinde ağırlıkla rock metal gruplarının logoları olarak üretmekteyiz. Patchleri her ne kadar şu anda da yırtıkları kapatmak için kullanan varsa da asıl tercih edenler kot,deri ceket veya yeleklerde kulanmaktadır.

Patch modelleri değişik boyutlara sahiptir. Çoğunlukla ufak boyutlarda patch üretimi yapmaktayız. Bazı modeller için ise büyük olarak sırt patch'i üretmekteyiz. Küçük patchler ceketlerin ön ya da kolları için kullanılırken büyük patchler sırt için kullanılmaktadır. Rock Patch modellerinde seçenekleriniz oldukça çoktur. Sırt patchlerinde seçenekler arasında metallica sırt patchmotörhead sırt patch gibi önde gelen grupların patchleri bulunmaktadır. Hem sırt hemde küçük yama modellerinde seçenekleri her geçen ay sizler için arttırmaya devam ediyoruz.

Ürün favorilere eklendi.